Antalya Saklıkent Kayak Merkezi

saklikent kayak merkezi ulasim

Saklıkent Kayak Merkezi Ulaşım ve Transfer

Antalya’da da kayak yapmanız mümkün, Toros sıradağlarından olan Bakırlıdağ’da kurulu olan Saklıkent dağ evlerine sahip bir merkez. Bakırlıdağ’ın zirvesinde ve kuzeye bakan yamaca doğru kurulu. Dünya da “ekvator çizgisine en yakın kayak merkezi" olarak adını duyurdu. Ilıman iklimi ile tatilciler burayı çok sevdi. Dünyada adını duyuran Antalya yaz sezonunun yanı sıra kış sporlarında da ev sahipliği yapabilecek potansiyele sahip. Ortalama güneşli gün sayısı 75. Kar kalınlığının ortalaması ise 100-200 cm arasında değişiyor. 5 metreye kadar çıkabilen kar kalınlığı var. Aralık-Nisan ayları arasında da kayak yapabilmek mümkün oluyor.

Antalya Saklıkent Hava Durumu

Otelcilerin ve işletmecilerin sahil yerlerindeki başarısı kayak merkezine de taşınmış. Konaklama adına herşey ayrıntısıyla burada. Kayak malzemeleri de satın alınabiliyor. Restoran, cafe ve konferans salonları da var. Kayak severlerin yanı sıra diğer tatilcilerin de tüm ihtiyaçları burada sağlanabiliyor. 250 ‘ye yakın yatak kapasitesi bulunuyor. Jakuzi, sauna, disco ve çeşitli aktiviteleri ile tatilseverleri ağırlıyor. Sıcak su ve duş imkanı da bu kayak merkezinin cezbedici bir noktası olarak ön plana çıkıyor.

Orman sınırının üzerinde bir kayak merkezi burası. Bu yüzden acemi kayakseverlerden profesyonel kişilere herkes burada kayak yapabilir. Merkezde 1 adet telesiyej, 2 adet teleski, 1 adet baby lift ve 1 adet snowtubing lifti bulunuyor. Toplam 5 pist ile birlikte kayak yapılıyor. Telesiyej 1400 m uzunluğunda ve 800 kişi/saat taşıma kapasitelidir. Teleski lardan biri 645 m ve 400 kişi/saat taşıma kapasiteli; diğeri 950 m uzunluğunda ve 400 kişi/saat taşıma kapasitelidir. Snowtubing lift 350 m uzunluğunda 300 kişi/saat taşıma kapasiteli ve son olarak baby lift de, 200 m uzunluğunda ve 100 kişi/saat taşıma kapasitelidir.

Saklıkent Kayak Merkezi Antalya’ya 37 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çevre illerden kolay bir şekilde KayakTransfer.com sizleri alacak ve güvenli ve rahat bir şekilde sizleri Saklıkent Kayak Merkezi’ne ulaştıracaktır.

saklikent pist haritasi