Kayseri Erciyes Kayak Merkezi

erciyes kayak merkezi ulasim

Erciyes Kayak Merkezi Ulaşım ve Transfer

Erciyes Kayak Merkezi İç Anadolu Bölgesi ve Kayseri il sınırları içerisindedir. Kayseri il merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan merkez, ulaşımın kolaylığı ile de dikkat çekmektedir. Ankara’dan ortalama 4, Adana’dan ortalama 5 saatte kara yolu ile merkeze ulaşmak mümkündür. İzmir ve İstanbul gibi metropollerden ise hava yolu ile kısa sürede ve rahat yolculuklarla merkeze ulaşım sağlanabilir.

Kış mevsimi boyunca sürekli kar yağışının olduğu merkezde kayak sezonu Kasım ayı ile başlayıp Mart ayı ile sona ermektedir. Toz karda kayak yapmanın mümkün olduğu tesisin ortalama kar kalınlığı 2 metredir. Erciyes Kayak Merkezi’nde 1800 m ve 3000 m arası yüksekliklerde kayak yapmak mümkündür.

Kayseri Erciyes Hava Durumu

Kayak merkezi 50 yıldan fazladır kayakseverlerin uğrak yeri. Çok geniş pistler ve hızlı liftler sayesinde hangi seviyeden olursanız olun, kalabalıktan etkilenmeden rahatça kaymak mümkün. Hız ayarlı iki telsiyej, üç teleski ve 3 baby lift mevcut.

Merkezdeki en uzun pist 3,5 km uzunluğundayken; tüm pistlerin toplam uzunluğu yaklaşık 12 kilometredir. Merkezde 8 adet mekanik lift bulunmaktadır. Bunlardan 3 tanesi baby lift, 2 tanesi telesiyej ve 3 tanesi de teleski dır. Bunların arasında en çok telesiyej pistler tercih edilmektedir. Birinci telesiyej 1500 m; ikinci telesiyej 1600 m uzunluğundadır. İkinci telesiyej daha çok profesyonel kayakçılara hitap etmektedir ve ayrıca bu telesiyej Türkiye’de bulunan kayak merkezleri arasında en uzun chair liftlerdendir. Merkezde 24 saat açık bir sağlık ocağı bulunmaktadır. Ayrıca bölge jandarma kontrolündedir.

Erciyes Kayak Merkezi’nde konaklamak için birçok seçenek bulunmaktadır. “Hilton Otel” ve “Dedeman Otel” gibi çok bilinen zincire sahip otelleri tercih edebileceğiniz gibi, “Ace Otel”, “Almer Otel”, “Grand Eras Otel” ve “Bülent Otel” gibi otelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca Erciyes Kayak Merkezi’nde Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’ne ait 140 yataklı bir kayak evi müşterilerini beklemektedir.

Erciyes Kayak Merkezi’ne en yakın havaalanı, Kayseri Erkilet Havaalanı’dır. Erkilet Havaalanı’ndan ve Kayseri’deki tüm noktalardan Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşmanın en rahat ve güvenilir yolu KayakTransfer.com ile mümkün.

erciyes pist haritasi