Isparta Davraz Kayak Merkezi

Davraz Kayak Merkezi Ulaşım ve Transfer

Davraz Kayak Merkezi; Isparta il sınırları içerisinde bulunmakta ve şehir merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta olan Davraz Dağı’nın üzerinde bulunmaktadır. Davraz Dağı’nın yüksekliği 2637 m olmakla birlikte, kış sporlarına elverişli kısımları ortalama 1650 metre civarlarında bulunmaktadır. Bilimsel olarak ve coğrafi kaynaklarda dağın ismi Davras şeklinde söylenmektedir. Ancak halk dilinde ve yoğunlukla Davraz şeklinde söylendiğinden kayak merkezinin resmi adı “Davraz Kayak Merkezi” olarak kabul edilmiştir.

Davraz Kayak Merkezi, tamamlandığı 1997 yılından bu yana, çektiği turist sayısı grafiğini giderek yükseklere çıkarmaktadır. Bu turistlerin neredeyse tamamını yerli turistler oluşturmaktadır.

Isparta Davraz Hava Durumu

Şubat ayı kaymak için en uygun zamandır. Ayrıca fiyat olarak da türevi kayak merkezlerinden daha uygun olmasıyla dikkat çekiyor. Uludağ’da günlük ortalama 120-200 TL arasında değişen fiyatlara karşı Davraz’da günlük 80-120 TL arasında konaklamanız mümkündür. Ayrıca dağın üstünde değil, civarında konaklamak isterseniz çok daha cazip fiyatlara konaklama şansı bulabilirsiniz.

Aslında Davraz Kayak Merkezi’nin en önemli özelliği o eşsiz manzarası. Aşağı baktığınızda; bir tarafınız bembeyaz dağlar, bir tarafınız yemyeşil ormanlar, bir tarafınız tüm ihtişamıyla Eğirdir Gölü. Ayrıca Davraz Dağı; kondisyon edinmek, akciğerleri güçlendirmek için de birebir. Öyle ki, birçok futbol takımı gelip Davraz Dağı’nda kamp yaparak bu eşsiz oksijen kaynağını kullanmaktadır. Isparda ve Denizli başta olmak üzere tüm civar noktalardan Davraz Kayak Merkezi’ne KayakTransfer.com farkı ile rahat ve güvenilir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

davraz pist haritasi