Gümüşhane Zigana Kayak Merkezi

zigana kayak merkezi ulasim

Zigana Kayak Merkezi Ulaşım ve Transfer

Karadeniz’in Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunuyor. Zigana Kayak Merkezi, Gümüşhane il sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyük bölümü ormanlık alanlar ile kaplı ve tesis 1900-2500 metre arasında yer alıyor. Bu yükseklikte kayak yapma imkanı sağlıyor. Aralık’dan başlayıp Nisan ayının sonuna kadar kayak yapılabilir. 100-150 cm arasında değişen kar kalınlığı mevcut. Yayla turizmcilerinin de burası ilgi alanına giriyor.

Gümüşhane Zigana Hava Durumu

Bölgedeki konaklama tesisi “Gümüşhane Zigana Gümüşkavak Yaylakent" olarak öne çıkıyor. Daha doğrusu Zigana Kayak Merkezidir burası. Odalardaki sıcak su, televizyon, ısıtma sistemi ile sıcak ve banyo imkanı otel kültürünü bölgeye getirmiş. 150 ‘ye yakın kişiyi ağırlayabilen tesisin restoranında canlı müzik yapılamaktadır. Turizm Bakanlığı’nın belirlediği ölçü ve kalitede hizmet vermektedir. Doğu karadenizdeki eşsiz hava ve yayla burada dağcılar ve yayla severleri bekliyor. Kış sporcuları da burada yürüyüş yapmanın yanı sıra “Limmi Gölü" nü ziyaret edebilirler. Tesise 5k uzaklıkta bulunuyor.

İki ayrı piste sahip bir kayak merkezi. Kayakseverler sezon boyunca burayı kullanabilirler. 800,1500 metre uzunuluğundaki bu iki pist farklı Zigana’da yer alıyor.

Zigana’da kayak dışında kalan vakitlerinzide Limmi Gölünü ziyaret edebilirsiniz. Göl manzarası kayak dışında mükemmel bir seçenek sunuyor. 25 km uzaklıkta yer alan Karaca Mağarası da buranın cezbedici bir özelliği konumunda. Damlataş Mağarası, Tomara Şelalesi, İmera Manastırı da bölgenin diğer seçenekleri. Kayak ve farklı bir konsept arıyorsanız Zigana bölgesi sizlere iyi bir seçim sunacaktır. Kayak dışında görülmesi gereken yerlerdendir.

Zigana Kayak Merkezi Zigana Geçidi’ne yaklaşık 3 km, Trabzon Havaalanı’na 60 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşım için KayakTransfer.com’u tercih ederek Zigana Kayak Merkezi’ne rahat ve güvenilir şekilde ulaşabilirsiniz.